Як зберігати трудові книжки найманих працівників ФОПам?

Опубликовано: 17 июня, 2020 Нет ответов

Держпраці повідомляє, що відповідно до п. 2.21 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.93 р. №58, зареєстрованого в Мін’юсті 17.08.93 р. за № 110 (зі змінами), трудові книжки працівників, які працюють на умовах трудового договору у фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності без створення юридичної особи з правом найму, та фізичних осіб, які використовують найману працю, пов’язану з наданням послуг, зберігаються безпосередньо у працівників.

Таким чином, фізична особа-підприємець не має права зберігати трудові книжки працівників, з якими було укладено трудові договори.

Оставить отзыв