Інспектори Держпраці прийдуть з інспекцією, отримавши від ПФУ інформацію про:
– роботодавців, які нараховують заробітну плату менше мінімальної;
– роботодавців, у яких відносно працівників відсутнє повідомлення про прийняття на роботу;
– роботодавців, у яких протягом місяця кількість працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу, збільшилася на 20 і більше відсотків;
– працівники, які виконують роботи (надають послуги) за цивільно-правовими договорами у одного роботодавця понад рік;
– роботодавців, у яких відносно працівників немає нарахувань заробітної плати у звітному місяці (відпустка без збереження заробітної плати без дотримання вимог Кодексу законів про працю України та Закону України “Про відпустки”);
– роботодавців, у яких протягом року не проводилася індексація заробітної плати або сума підвищення заробітної плати становить менше суми нарахованої індексації;
– роботодавців, у яких 30 і більше відсотків працівників працюють на умовах цивільно-правових договорів;
– роботодавців з чисельністю 20 і більше працівників, у яких протягом місяця відбулося скорочення на 10 і більше відсотків робітників.
Інспектори Держпраці прийдуть з інспекцією, отримавши від ДФС та її територіальних органів інформацію про:
– невідповідність кількості працівників роботодавця обсягами виробництва (виконаних робіт, наданих послуг) до середніх показників по відповідному виду економічної діяльності;
– факти порушення законодавства про працю, виявлених в ході здійснення контрольних повноважень;
– фактах здійснення господарської діяльності без державної реєстрації в порядку, встановленому законом;
– роботодавців, що мають заборгованість по сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в розмірі, що перевищує мінімальний страховий внесок за кожного працівника.
Фінансові санкції , які можуть бути накладені на юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців органами Держпраці за такі правопорушення:
– Фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час в разі фактичного виконання роботи повний робочий час, встановлений на підприємстві, виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків – 111690 грн. за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.
– Порушення встановлених термінів виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш ніж за один місяць, виплата їх не в повному обсязі – 11169 грн.
– Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці – 37230 грн. за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.
– Недотримання встановлених законом гарантій і пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України “Про військовий обов’язок і військову службу”, “Про альтернативну (невійськову) службу”, “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, – 37230 грн за кожного працівника, в стосовно якої вчинено порушення.
– Недопуск до проведення перевірки з питань дотримання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні – 11169 грн.
– Недопуск до проведення перевірки, якщо перевірка проводиться з питань виявлення таких порушень, як: фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту); оформлення працівника на неповний робочий час в разі фактичного виконання роботи повний робочий час, встановлений на підприємстві; виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування і сплати ЄСВ та податків, – 372 300 грн.
– Порушення інших вимог трудового законодавства – 3723 грн.