Президент підтримав закон про реформу аудиторської діяльності

Опубликовано: 09 Листопада, 2022 Нет ответов

За інформацією Гетманцева з його Телеграм-каналу 1 листопада Зеленський підписав Закон №2597 про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення правових засад провадження аудиторської діяльності в Україні. Про це свідить також інформація з картки законопроєкту №6245-д.

Це євроінтеграційний законодавчий акт, що імплементує положення Директиви Європейського Парламенту та Ради (ЄС) від 17 травня 2006 року №2006/43/ЄС. 

Закон передбачає:

  • удосконалення норм щодо інформації, яка наводиться в аудиторському звіті за результатами обов’язкового аудиту фінансової звітності підприємства;
  • імплементування норм європейського законодавства щодо забезпечення однозначності змісту аудиторського звіту, недопущення впливу регуляторів на зміст аудиторського звіту з аудиту фінансової звітності;
  • уточнення складу заборонених неаудиторських послуг, тощо.

Також, що цей Закон підвищує роль професійних організацій, оскільки їм делегують певні повноваження (профнавчання і контроль якості).

Поки немає підписаного тексту закону та його ще не опубліковано в офіційних джерелах. Але Закон №2597 набере чинність тільки з 1 січня 2023 року.

за матеріалами  сайту Дебет-Кредит  https://news.dtkt.ua/ 

Оставить отзыв