Як обчислювати лікарняні демобілізованому працівнику: консультація від ПФУ

Опубликовано: 20 Лютого, 2024 Нет ответов

З 07.06.2023 діють зміни до Порядку обчислення середньої зарплати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, що затверджений постановою КМУ від 26.09.2001  № 1266. Ці зміни внесено постановою КМУ від 02.06.2023  № 561.

Зокрема, доповнено перелік поважних причин, з яких не були відпрацьовані календарні дні у розрахунковому періоді, періодом, протягом якого працівник проходив:

  • строкову військову службу,
  • військову службу за призовом осіб офіцерського складу,
  • військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період,
  • військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період;
  • військову службу за контрактом, шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення, і за ним не зберігався роботодавцем середній заробіток за такий період.

А відповідно до нових норм ст. 119 КЗпП, починаючи з 19.07.2022, роботодавець не зберігає середній заробіток за період військової служби за призовом під час мобілізації.

Саме на підставі цих норм ПФУ зробив такий висновок:

За страховими випадками, що настали з 07.06.2023, період військової служби за призовом під час мобілізації на особливий період без збереження роботодавцем середньої заробітної плати вважається поважною причиною та виключається із розрахунку середньої заробітної плати. Це робиться навіть у випадку, якщо за цей час мобілізованому працівнику роботодавцем виплачувались інші виплати в різних розмірах, у тому числі матеріальна допомога, оскільки чинним законодавством не передбачено збереження роботодавцем середньої заробітної плати на період мобілізації.

за матеріалами сайту «Дебет-Кредит» https://news.dtkt.ua/ 

Оставить отзыв